Co zabrać ze sobą na zawody?

STRÓJ STARTOWY

nie musi być drogi. Nie musi być kupiony w profesjonalnym sklepie. Może to być sukienka, unitard, trykot, body + spódniczka/ szorty. Tutaj mamy pełne pole do popisu. Jednak musi on spełniać pewne warunki:

  • nie może to być samo body bez spódniczki lub szortów,
  • spódniczka nie może być za krótka ani za długa. Długość zależy również od kategorii w jakiej startujemy – maksymalnie do około połowy uda w jeździe solo, natomiast w solo dance mogą być również dłuższe spódnice,
  • bielizna nie może być widoczna,
  • w przypadku stroju, który odsłania brzuch, powinien być w tym miejscu wstawiony materiał cielisty,
  • żaden element stroju nie może odpaść w trakcie programu,
  • zakryte haczyki w rolkach/ wrotkach – nie jest to obowiązkowe, lecz przydatne. Zapobiega to rozwiązaniu się sznurówek oraz zahaczeniu sznurówką o haczyk.

RAJSTOPY

Najlepiej zabrać 2 pary, na wypadek gdyby w jednej nam poszło oczko. Jeżeli kupujemy rajstopy w zwykłej sieciówce to najlepiej aby były one przynajmniej o grubości 50 Den, aby w razie upadku nie rozerwały się.

 Dlaczego rajstopy są tak ważne? Zdarza się, że upadniemy na zawodach, co kończy się siniakiem lub zdartą skórą. Dzięki odpowiednio mocnym rajstopom po upadku nie będzie widoczny siniak lub zdarta skóra, lecz będzie to ukryte.

NUMER LICENCJI, BADANIA LEKARSKIE

Najczęściej te informacje wysyłamy mailem przed zawodami. Lecz zawsze warto mieć je przy sobie w razie nieprzewidzianych sytuacji.

 

ZESTAW DO MAKIJAŻU, FIXER

 

Makijaż jest tak samo ważnym elementem jak i strój. Jaki on będzie zależy od charakteru muzyki do której jedziemy. Natomiast aby na zawodach nie spłynął on nam z twarzy lub się nie rozmazał, trzeba utrwalić go fixerem do makijażu.

 

LAKIER DO PAZNOKCI LUB RĘKAWICZKI

Nasze dłonie są również widoczne podczas startu na zawodach. Dlatego zadbane dłonie i paznokcie są ważnym elementem stroju. Nie muszą to być nie wiadomo jakie tipsy ale wystarczy, że schludnie wyglądają. Na przykład mogą być równe i pomalowane bezbarwnym lakierem. Jeżeli natomiast nie macie czasu albo nie lubicie malować paznokci, możecie dopasować do waszego stroju pasujące rękawiczki.

PRZEKĄSKA, WODA

coś co lubicie i możecie szybko zjeść. Czasami na start w zawodach musimy czekać i startujemy o różnej porze dnia. W sytuacji, gdy nastąpi nieplanowane opóźnienie, nie będziecie czekać głodni. W zakładce przepisy możecie znaleźć przepis na batoniki daktylowe. 

 

KLUCZE DO ROLEK / WROTEK

na wypadek, gdyby poluzowały wam się kółka zawsze warto je mieć przy sobie. 

 

Opracowała: Marta Ładomirska