Od czego zacząć?

1. CZEGO OCZEKUJESZ?

Zastanów się, czy chcesz jeździć figurowo? Czy Twoim celem jest po prostu nauka podstaw jazdy i swobodne poruszanie się po mieście lub lodowisku podczas wyjścia ze znajomymi?  Czy może obie te rzeczy? Jaki masz budżet na sprzęt i naukę? Czy sprawdza się u Ciebie praca w grupie, czy też może niezbędne jest indywidualne podejście?

2. SPRZĘT

Dobierz sprzęt odpowiedni do Twojego poziomu zaawansowania i potrzeb. Pomogą Ci w tym nasze poradniki. Cofnij się do listy artykułów klikając TUTAJ
Nie zapomnij też o ochraniaczach! Zwłaszcza na początku rekomendujemy kask i w przypadku rolek również pełen zestaw ochraniaczy (nadgarstki, kolana, łokcie). Na lodzie oraz na rolkach, gdy potrzebujesz swobodniejszego zakresu ruchów – polecamy ochraniacze miękkie. Znajdziesz je na dziale siatkarskim w każdym sklepie sportowym.

3. OD CZEGO ZACZĄĆ NAUKĘ?

Jazda na łyżwach, rolkach i wrotkach to bardzo techniczne dyscypliny. Warto zapisać się na zajęcia już po pierwsze wskazówki. Poprowadzi Cię wtedy doświadczony trener i unikniesz wielu błędów! Na zajęcia zapiszesz się klikając TUTAJ.
Jeśli mieszkasz poza miastami, w których trenujemy – nic straconego! Możesz skorzystać z lekcji online! Prowadzimy je w trybie indywidualnym, łącząc się z Tobą przez kamerkę. Aby umówić się na lekcję indywidualną skontaktuj się z jednym z naszych trenerów. Namiary do nich znajdziesz TUTAJ.

Jeśli mimo to chcesz uczyć się samodzielnie, z pewnością przyda Ci się poradnik. Oparty na ponad 10 latach doświadczenia trenerskiego, ponad 20 latach jako zawodnik, licznych szkoleniach i kursach. Jedyny w swoim rodzaju i niesamowicie szczegółowy. 
Książka „Podstawy jazdy na łyżwach, rolkach i wrotkach” jest dla Ciebie!

Elementy, od których musisz zacząć to podstawy jazdy. Poniżej kolejno to, co musisz opanować.

  1. Prawidłowe upadanie
  2. Odbicia – jazda przodem
  3. Beczki
  4. Hamowanie pługiem
  5. Wypady – czyli przenoszenie ciężaru ciała z nogi na nogę i wstęp do skręcania
  6. Skręcanie i wężyki
  7. Jazda na jednej nodze
  8. Jazda tyłem – kolejno elementy 2-7
  9. Hamowanie Tstopem i ew hamowanie przez zakręcanie
  10. Jazda na kole – odbicia, półbeczki, półbeczki z bocianem (przodem i tyłem)
  11. Zmiany kierunku jazdy z dwóch nóg na dwie i z jednej nogi na jedną
  12. Przekładanka przodem i tyłem

Opracowała: Agnieszka Dobrowolska